Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, kurucu Rektör Prof. Dr. İhsan Doğramacı’nın öncülüğünde eski bir Ankara evinde bilim ve eğitim serüvenine başlayarak 50 yıl içinde bilimsel araştırmaları ve üretimi ile ülkemizde lider haline gelmiş, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan, kurumsallaşmış ve seçkin bir üniversitenin bünyesinde yer almaktadır.

Fakültemiz Avrupa Birliği’nin Hemşirelik Eğitimi ile ilgili direktiflerine uygun, kaliteli eğitim programı, bilimsel araştırmalarıyla güçlü akademik kadrosu, katılımcı demokratik yönetim ve eğitim anlayışı ve uluslararası işbirlikleri ile tanınan, başarılı öğrencilerin tercih ettiği, mezunları ise tercih edilen bir kurumdur.

Fakültemizin amacı birey, aile ve toplumun sağlığını koruyan ve geliştiren, sağlık bakım gereksinimlerinin karşılanması için insan onuru ve etik değerleri önceleyerek nitelikli hemşirelik bakımı sunabilen, hemşirelik eğitimi, araştırmaları, uygulamaları ve yönetiminde aktif rol alan, sağlık ekibinin etkin bir üyesi olarak görev yapabilen hemşireler yetiştirmektir.

Fakültemizin amacı, mesleki yaşamınıza dair amaçlarınız ile uyumlu ise ve bu amaçlarınıza kaliteli bir eğitim kurumunda ulaşmak isterseniz sizleri aramızda görmekten mutlu oluruz.

Prof. Dr. Leyla Dinç

Hemşirelik Fakültesi Dekanı

 

 

                                                

                                      HACETTEPE TANITIM GÜNLERİ 2020!! Ayrıntılar için tıklayınız. 

Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi
06100 Sıhhiye- Ankara

Webmaster: Web Tasarım Komisyonu

E.posta: hemsirelikfakultesi@hacettepe.edu.tr 

Yasal Sorumluluk Sınırı

Son Güncelleme Tarihi: 20.07.2020